English

Банкрутство «Галичини»: зникла частина активів із застави Укрексімбанку

Object Control

14.06.2019

553

Західний апеляційний госпсуд 4 квітня у рамках справи про банкрутство ПрАТ “Галичина” відмовився задовольнити апеляційну скаргу Укрексімбанку та залишив без змін ухвалу Госпсуду Львівської області в частині задоволення заяви ліквідатора ПрАТ про надання згоди на продаж рухомого і нерухомого майна банкрута, заставодержателем якого є Укрексімбанк.

Згідно з судовими матеріалами, ліквідатор ПрАТ “Галичина” звертався до Укрексімбанку щодо надання згоди на продаж майна боржника, що є предметом застави, але такої згоди від держбанку не отримав. Водночас Укрексімбанк наголошував, що не відмовляв у наданні дозволу на продаж заставного майна банкрута. Держбанк висловлював думку, що надання такого дозволу є передчасним, оскільки “ліквідатором не було належним чином проведено інвентаризацію активів та майна банкрута та не вжито всіх заходів щодо виявлення частини майна, яке перебуває в заставі банку”.

У свою чергу ліквідатор стверджував, що він належним чином провів інвентаризацію активів і майна банкрута, вжив необхідних заходів, “спрямованих на виявлення відсутнього майна” (зокрема, готової продукції, що є предметом застави за договором застави №151213Z37; товарів в обороті, що є предметом застави за договором застави №151213Z38; майнових прав на виручку, що є предметом застави за договором застави №6013Z5).


Ліквідатор констатував, що звертався у банк із заявою про отримання згоди на реалізацію тільки того заставного майна, яке є у фактичній наявності у банкрута станом на сьогоднішній день, і яке включене в інвентаризаційні описи. При цьому зазначив, що “ним була подана відповідна заява в правоохоронні органи щодо відсутнього заставного майна ПрАТ «Галичина» і щодо такої внесено відомості до Реєстру досудових розслідувань”.

Як зазначається, ліквідатор ПрАТ “Галичина” подав заяву до СУ ГУ НПУ у Львівській області, за наслідками розгляду якої 05.10.2018 до єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості №12018140000000546 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.388 Кримінального кодексу.

Ліквідатор ПрАТ “Галичина” зауважував, що процедура ліквідації банкрута вводиться строком на 12 місяців (п.1 ст.37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»), і майже половина з цього терміну вже пройшла, а Законом не передбачено термінів продовження такої процедури.

Розглянувши матеріали справи, Західний апеляційний госпсуд вказав на ч.4 ст. 42 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», згідно з якою майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов`язаннями, які воно забезпечує. При цьому продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.

Суд апеляційної інстанції зауважив, що “дозвіл дається на реалізацію майна боржника в цілому, а не на кожну окрему дію, спрямовану на реалізацію майна боржника”. “Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що заяву ліквідатора арбітражного керуючого про надання згоди на продаж майна банкрута, заставодержателем якого є ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» необхідно задовольнити та надати згоду на продаж даного майна банкрута”, — резюмував Західний апеляційний госпсуд у постанові від 04.04.2019.

Джерело: https://rb.gy/6q94wm