English

Техогляд по-новому: фіксація пробігу, «талон» з радіопередавачем та фотосесія «на ямі»

Object Control

01.08.2019

655

25 січня 2019 Кабмін підготував зміни в ПДР та Порядок проведення ТО.

Через три місяці після опублікування чергової постанови Кабміну, в «Правила дорожнього руху» та «Постанову про проведення обов’язкового контролю технічного стану транспортних засобів» будуть внесені певні зміни. Найцікавіша із них – застосування наклейки на скло з радіомодулем, який зможе передавати на спеціальні зчитувачі інформацію про автомобіль та дані з останнього акту про результат проходження техогляду. Зчитування відбуватиметься дистанційно, без зупинки автомобіля.
Також будуть змінені правила щодо фотозйомки процесу контролю технічного стану транспорту: уточнено, що обов’язково мають бути отримані датовані зображення автомобіля збоку та спереду, знімок перевірки увімкнених фар ближнього світла (та «протитуманок», якщо вони є), фото ТЗ на стенді діагностики гальмівних зусиль, де видно увімкнені стоп-сигнали та держномер машини.

Ще один пункт, який зацікавить «хіміків», котрі полюбляють «відмотувати» пробіг автомобілів – фотографування показників одометра, та внесення інформації про поточний пробіг у акт та центральну базу даних. Якщо зафіксований пробіг буде меншим за попередній, отриманий на черговому ТО чи при здійсненні реєстраційних дій в сервісних центрах, це вважатиметься істотною невідповідністю. Такою, що підлягає усуненню для того, щоб автомобіль міг отримати відмітку «ТО пройдено».

Наразі не передбачено змін до пункту першого «Порядку проведення ТО». Це та частина документу, в якій вказані транспорті засоби, котрі не підлягають обов’язковому техконтролю. Поки що згадані вище зміни стосуватимуться комерційного транспорту, який підлягає регулярній перевірці технічного стану. Однак, коли техогляд стане обов’язковим для всіх транспортних засобів, ці зміни стосуватимуться й приватних автомобілів та мотоциклів.

Джерело: © AUTO.RIA.com™