English

Верифікація клієнтів при дистанційному укладанні договору стала можливою завдяки Object Control

Object Control

23.12.2020

1719

2020 рік став для фінансової системи України роком тотального впровадження процедури KYC (KnowYourClient, «знай свого клієнта»). Процес ідентифікації та верифікації клієнтів до встановлення з ним будь-яких ділових відносин є важливим для фінансових установ в контексті фінансового моніторингу, надто після набрання у квітні 2020 року чинності Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та введення в дію низки інших нормативних документів регулятора, якими закріплюється порядок проведення ідентифікації і верифікації клієнтів, визначено обсяг необхідної інформації і перелік документів, які вимагаються від клієнта.

Також серед новацій Закону можна акцентувати увагу на унормуванні процедури дистанційної верифікації клієнтів. Якщо ідентифікація особи клієнта могла здійснюватись фінансовою установою віддалено і раніше (наприклад, це стосувалось постійних клієнтів фінансової установи), то умовою верифікації була особиста присутність клієнта під час виконання цієї процедури працівником фінансової установи. Зараз ця норма не є обов’язковою. Крім того, чітко визначено фотофіксацію клієнтів банків та інших фінансових установ одним із механізмів віддаленої верифікації.

Унормування механізмів дистанційної ідентифікації і верифікації клієнтів – це чи не найбільш очікувані фінансовим ринком норми. Адже ці новації не лише дозволяють оптимізувати бізнес-процеси, значно пришвидшити їх виконання, але й мінімізувати особисті контакти між клієнтами і працівниками фінансової установи, що корисно для унеможливлення будь-яких корупційних дій і особливо важливо під час пандемії Covid-19 чи в інших ситуаціях, коли необхідно дотримуватись соціальної дистанції.

Банкам і небанківським фінансовим установам, особливо страховим компаніям, які шукають цифрові рішення питань дистанційної верифікації клієнтів, варто звернути увагу на програмний продукт Object Control, алгоритмом дії якого передбачено можливість віддаленої верифікації клієнта за допомогою фото- чи відеофіксації. Крім того, згенеровані у Object Control документи, можуть бути одразу підписані клієнтом і представником фінансової установи за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Створені та підписані таким чином документи, вважаються належним виконання вимог у сфері фінансового моніторингу та матимуть юридичну силу і можуть бути використані у суді як доказ у разі виникнення суперечок.

Object Control – легкий у використанні програмний продукт, впровадження якого у фінансовій установі дасть змогу полегшити взаємодію з клієнтами і вирішити питання фінансового моніторингу.

Особливо зручно і швидко використовувати Object Control продавцям страхових компаній, які працюють на виїздах, адже вони зможуть не лише здійснити ідентифікацію і верифікацію клієнта, але й зробити акт огляду автомобіля, нерухомості тощо, укласти договір страхування. Всі сформовані документи можуть бути відразу підписані, а паспорт та ідентифікаційний код завірені продавцем і клієнтом за допомогою КЕП, СМС- або сенсорного підпису після чого відправлені на e-mail клієнта і сервер страхової компанії.

Детальний аналіз законодавчих новацій на тему дистанційної верифікації клієнтів читайте у статті партнера компанії Evergreen «Дистанційна верифікація клієнтів: нові правила для банків і небанківських установ»