English

Зафіксоване на ТruCam порушення ПДР буде доказом у суді лише за наявності ЕЦП

Object Control

27.09.2021

938

Нещодавно Другий апеляційний адміністративний суд у постанові від 5 квітня 2021 року у справі № 591/6739/20 зробив висновок, що відео та фото з приладу TruCam, надані до суду патрульною поліцією як докази порушення водіями правил дорожнього руху, мають бути засвідченими електронним цифровим підписом особи, яка здійснювала запис (фото), чи особи, яка робила їх копію.

Використання електронних доказів, зокрема фото- і відеоматеріалів, часто має вирішальне доказове значення у судових справах. Проте, для визнання таких доказів допустимими слід врахувати, що відео та фотознімок є електронними доказами, отже, копії таких доказів мають бути засвідченими кваліфікованим електронним підписом або їх має бути надано до суду в оригіналі, що також передбачає наявність на них серед іншого і ознак кваліфікованого електронного цифрового підпису автора.

Алгоритм роботи додатку Object Control передбачає створення електронних документів, які скріплюються саме кваліфікованими електронними підписами або іншими видами електронних підписів за домовленістю сторін.

Object Control – це гнучкий інструмент, який команда розробників, що складається з професійних програмістів, фінансистів, юристів, лінгвістів і маркетологів постійно удосконалює з урахуванням змін у національному законодавстві та індивідуальних побажань з адаптації продукту до внутрішніх бізнес-процесів клієнтів. Можливість Object Control за підсумками сесії його використання генерувати електронні документи та скріплювати їх електронними підписами надійно захищає інтереси споживачів, оскільки документи, створені за допомогою програмного продукту Object Control матимуть доказову силу в судових спорах і дозволятимуть користувачам додатку захистити свої права у передбачений законодавством України спосіб.

За матеріалами https://bre.is/DNvcMUmr