English

Операція «Мийдодір» або як пральна машина врятувала нерухомість

Orendar

10.02.2021

830

Жив-був власник квартири. Любив він свою нерухомість: дбав про неї, ремонтував, стежив, щоб всі комунікації справні були. Одного разу поміняв він старі труби на новенькі і здав квартиру в оренду. І став він орендодавцем, а у квартирі оселився квартирант. І хороший то був квартирант. Не було з ним жодних проблем.

Оскільки орендодавець любив все тримати під контролем, то домовився він з орендарем, що надсилатиме йому той раз на місяць фотографії лічильників, звітуючи про обсяг спожитих ресурсів, які надають комунальні підприємства, а про всі виявлені негаразди і несправності одразу повідомлятиме орендодавцю, щоб він вчасно вживав заходи.

І от жили вони душа в душу протягом 3 місяців. Орендар надсилав обіцяні фото лічильників, а орендодавець не турбував його візитами, щоб оглянути власну нерухомість і пересвідчитися, що про його нерухомість справді добре піклуються, лише час від часу телефонував, щоб запитати, чи все справне, а у відповідь завжди отримував: «Все гаразд».

Аж ось одного разу захотілося орендодавцю перевідати орендаря і хоч одним очком помилуватися на власну нерухомість…

Постукав господар у двері. А на порозі зустрічає його орендар і робить все, щоб не пустити орендодавця далі прихожої. Тобто зайти власник до своєї квартири змір, а ось оглянути її змоги не має, бо двері у всі приміщення зачинено, а винаймач поряд стоїть, всім своїм виглядом демонструючи, що орендодавець втручається у його приватне життя.

І так би і пішов господар, не запідозривши лиха, аж раптом з ванни з грюкотом, схожим на ревіння реактивного літака, на повній швидкості, відкриваючи двері і змітаючи все на своєму шляху, до власника нерухомості прямує пральна машина, яка, неначе з останніх сил, намагалась втекти на волю. Від бажаного її відділяли лише труби, які забезпечували циркуляцію води. Але ніщо не може зупинити прагнення до свободи. Отже, труби було зірвано, і квартира одразу почала наповнюватися водою, яка била, ніби з брандспойту.

Втеча пральної машини одразу спонукала орендаря і орендодавця об’єднатися у оперативному подоланні наслідків цієї події. В процесі прибирання квартирант втратив пильність і відкрив двері до однієї з кімнат. І ось тут власник помітив, що орендар вирішив «прорубати вікно у Європу», а для цього вирішив знести стіну, щоб розширити свій життєвий простір.

Звір, який вселився у орендодавця, спонукав до дії. Квартиру було ретельно оглянуто і в процесі цього огляду було виявлено, що: раніше замінена труба мала тріщину, через що квартири сусідів двома поверхами нижче було затоплено; суїцидальні дії пральної машини пояснювались тим, що її перевантажили чи не у двічі, внаслідок чого було зламано механізми, які утримують її на місці; холодильник, який належав власнику квартири, винесли на смітник, замінивши його іншим; внаслідок перепланування квартири було пошкоджено електромережу, через що у одній з кімнат не було світла; а лічильники, фото яких надсилались протягом «безхмарного періоду взаєморозуміння», були з іншої квартири.

У підсумку орендар зажадав пояснень від орендодавця. Проте, орендар відстоював власне бачення свого проживання у помешканні, яке звик вважати СВОЄЮ власністю, а також наполягав на тому, що мав право здійснювати такі дії. І хоч після цієї зустрічі орендодавець і орендар більше не бачились, власник квартири ще довго згадував квартиранта, відновлюючи зруйновану нерухомість і компенсуючи витрати сусідам.

Мораль цієї оповідки така: якщо ви здаєте помешкання у оренду, обов’язково укладайте з винаймачем договір оренди, де прописуйте всі нюанси майбутнього співіснування з квартирантом, а також домовляйтесь з орендарем про встановлення на його смартфон мобільного додатку Orendar з лінійки Object Control, який дасть можливість дисциплінувати квартиранта, надаючи йому можливість у будь-який момент на запит орендодавця надсилати фотозвіти про стан приміщень та підтвердження сплати комірного у відповідності до показників лічильників. Фотографії, надіслані через Orendar матимуть мітки часу і GPS-координати місця, де їх було зроблено. Отже, це дасть можливість орендодавцю бути спокійним щодо стану його майна, а орендарю рідше бачити власника квартири, який раптово завітав проінспектувати помешкання і виявити можливі несправності у комунікаціях.

Маючи такий договір і мобільний додаток Orendar, така оповідка завжди може закінчуватись словами: «І жили вони довго і щасливо…»

А пральну машину, яка відкрила орендодавцю очі на недобрі події, які відбувались у його помешканні без його відома, було винагороджено. Тепер вона відремонтована і щаслива стоїть на своєму місці у ванні, а новий орендар раз на місяць фотографує її, надсилаючи її зображення орендодавцю через встановлений на смартфоні Orendar.