English

Сюрвеєрський огляд посівів

Object Control

05.11.2019

1114

Агробізнес – один з найризикованіших видів бізнесу. Фермери стикаються з багатьма ризиками і викликами в своїй діяльності. Зокрема, несприятливі погодні умови знаходяться поза контролем фермерів. Однак, наслідки їх можна передбачити, а використання відповідних механізмів може знизити їх вплив. В такому разі, агростахування може бути використане як інструмент для часткової компенсації фінансових збитків, отриманих при виникненні страхових випадків.

Але у страхової компанії є ряд обов’язкових умов, одна з яких – сюрвеєрський огляд об’єкту, що страхується. Якщо говорити грубо, то страхова компанія повинна впевнитися в тому, що господар зробив все можливе для отримання врожаю. Тому сюрвеєрний огляд посівів, як доказ відповідальності господаря, в обов’язковому порядку повинен передувати страхуванню! Механізм проведення сюрвеєрського огляду посівів розглянемо у матеріалі.

Припустимо, Ви запланували застрахувати майбутній врожай озимої культури. Ви звертаєтеся до страхової компанії, котра виконує такі специфічні функції. Перед прийняттям Вашого врожаю на страхування, проводиться агросюрвеєрський аналіз, котрий дасть відповідь на головні питання:

  • Чи виживуть посіви культур зимою за звичайних погодних умов?
  • Чи є потенціал для формування заявленого рівня врожаю, на основі технології вирощування культури в господарстві?

Далі, досвідчений агроном-сюрвеєр, отримує завдання від страхової компанії та домовляється із господарем про дату та час проведення сюрвеєрського огляду посівів. В такому завданні зазначені контактні дані господарства, його площа та культура, що підлягатиме огляду.

УВАГА! Перш за все, ваше господарство повинно бути ПРАВИЛЬНО зареєстроване та мати відповідний кадастровий номер, інакше будь-яка страхова відмовить Вам у наданні послуги страхування, адже неправильно зареєстрована земля не попадає під заставу.

З чого починається сюрвеєрський огляд посівів? Кожний агросюрвеєр, потрапивши на досліджувану територію, встановлює точні GPS-координати тої точки поля, з якої починається огляд посівів. Встановлення проводиться за допомогою GPS-навігатора.

Потім проводиться фотографування території, рослин крупним планом з кореневою системою. Фотографії є складовою частиною сюрвеєрського огляду, несуть інформацію про стадію вегетативного розвитку культури, наявність ураження хворобами або шкідниками та глибину посіву культури. Усі фотографії обов’язково повинні містити дату та час зйомки досліджуваного поля.

До агросюрвеєрського дослідження посівів відносять також визначення густоти посівів, фаз розвитку культур та відповідності їх стану вегетативному періоду, визначення наявності пошкоджень. Ці дослідження проводяться за допомогою досвідченого та пильного ока агросюрвеєра.

Який результат сюрвеєрського огляду посівів? На основі проведених досліджень та отриманих об’єктивних даних, агросюрвеєр формує Акт огляду стану посівів культури на момент дослідження.

Сюрвеєрський акт складається на полі одразу після проведення огляду і містить таку інформацію:

  1. Номер або назва поля, що далі будуть зазначені у страховому договорі.
  2. Площа поля.
  3. Культура, що страхується, її сорт або гібрид, фаза розвитку.
  4. Середня кількість рослин на 1 га поля або середня визначена біологічна врожайність культури.
  5. GPS-координати поля. У разі страхування не всього поля, а лише його частини, то додатково зазначаються контури території, що страхується.
  6. Номера фотознімків, за допомогою яких буде проводитися додаткова ідентифікація поля.
  7. Зауваження щодо стану посівів, наявності захворювань та шкідників, висновок про дотримання умов вирощування.
  8. Можливість перезимівлі культури (якщо сюрвеєрський огляд проводиться до 1 грудня) або можливість отримання застрахованого рівня врожаю (якщо огляд проводиться на початку весни, на вже застрахованому полі).

Усі фотографії поля, посівів та їх стану також є невід’ємною частиною Акту огляду та повинні зберігатися до кінця терміну дії страхового договору компанії з господарством.

Коли потрібно проводити сюрвеєрський огляд посівів озимих культур? Перший огляд проводиться перед входом культури в зиму, другий – навесні після відновлення вегетації. Це пов’язано з тим, що наприкінці осені озимі культури припиняють вегетацію, а під час зими можуть бути пошкоджені та загинути від дії зимових подій. Відновлення вегетації відбувається навесні, коли середня добова температура тримається в межах 5°С протягом 5 днів. Іноді проводиться додатковий сюрвеєрський аналіз взимку для встановлення стану культур при перезимівлі.

Сюрвеєрський огляд посівів найчастіше проводиться з метою подальшого страхування врожаю. Але страхування врожаю – не єдина причина для проведення таких оглядів, їх можна проводити за бажанням агронома перевірити стан вегетації сільськогосподарських культур. Моніторинг стану посівів, який здійснюють наші фахівці, спрямований на своєчасне виявлення причин відхилень в рості і розвитку рослин. Це дозволяє нашим клієнтам, вживши відповідних заходів, уникнути подальшого зниження врожайності.


Джерело: https://rb.gy/haqxgb